יום האישה בספרייה


מציינים את יום האישה בספריית "בלפר" רמלה

ביום שני ה – 19/3/07 באודיטוריום הספרייה נתקבצו כ 110 נשים מכלל מחלקות קרן רמלה והספרייה הציבורית "בלפר" רמלה, בנות משפחה וחברות של עובדי קרן רמלה לערב שכולו נשיות , יופי ואהבה. 
הערב נפתח לצלילי המזרח ולקול תיפוף צעדיה הקלילים והזריזים של רקדנית הבטן מזי שהגיע אלינו מהצפון הרחוק. 
ריקוד אחד וכל הנשים נסחפו בלהט הריקוד והצטרפו בענטוזים למעגל אחד גדול כאשר את הרוקדים מלווים מחיאות כפיים סוערות של היושבים מסביב, ככה עברה לה שעה בקלילות והרבה הנאה.

ואחרי שדאגנו "לרדת במשקל"... מיד הצטרפו כולן לשולחן האוכל שהיה ערוך במטעמי כל טוב מעשי ידיהן של כל הנשים שלקחו חלק בערב זה. מה להגיד "גם יפות וגם אופות!" ארוחת ערב חגיגית שנערכה בטוב טעם וחגיגה לעיניים.

חזרנו לאחר שעה לאולם המליאה, וחיכינו בכיליון עיניים לרב לסרי לשמוע הרצאה בנושא "זוגיות" – כמובן שכולנו ציפינו לאדם רציני שהרי הוא רב (כבודו) ולהפתעתנו המרובה הגיע אדם קטן קומה עם פנים מאירות וחייכניות שפשוט הקסים אותנו באישיותו הנעימה ויכולת ההומור המופלאה שלו פשוט אין מילים הרב גרם לכולם ל"כאבי פה" וריצה לשירותים.(מרוב צחוק) מתיאורי הרב לסרי על סיטואציות בחיי הנישואין המחמאות לנשים, לגדולתם וחוכמתם לעומת הגברים. 

היו נשים שאתגרו את הרב ופנו אליו באומרים "מעניין מה אתה אומר לגברים כשהקהל הם זכרים בלבד?!"

גם כאן נכונה לנו הפתעה גדולה "בדיוק אותו הדבר" – "כי עם עובדות לא מתווכחים", ערב של שבירת הסטיגמות בענייני נשים, זוגיות, אהבה ודברי חכמים, הערב פשוט המשיך והמשיך אלמלא הנשים שכבר בשעה 12:00 בלילה עייפו מלצחוק, לאכול והחברותה של אחת מהשנייה. כמובן שלא יצאנו בידיים ריקות וכל אחת חזרה עם שי קטן ומתוק וצנוע לביתה.

גם את אהבת הנשים לקניות סיפקו המשתתפות בדוכני המכירה שהוצבו במקום.

תודתנו לדר' זיו רייך – מנכל קרן רמלה על תרומתו להרמת ערב מהנה ונפלא לנשות קרן רמלה. מי ייתן וירבו עוד ימים כאלה.