קוראים וזה הקול

"קוראים וזה הקול"

ביום  ראשון ה – 4 בפברואר התכנסו באודיטוריום הספרייה נציגי שלושת החטיבות בעיר לתחרות "קריאה בקול". 
האירוע המסכם של פרויקט מט"ח "קוראים וזה הקול" בחסות ספריית "בלפר" הרשות המקומית ובשיתוף מט"ח. 

מטרת התוכנית לקדם את הקריאה החופשית של ילדים, בני נוער ומבוגרים באמצעות פעילות של קריאה בקול מתוך הספרים. 
במסגרת התוכנית קראו בקול בכיתה ובקהילה, כמו כן אפשרה התוכנית רכישת ספרים במחיר מוזל. 
בספרייה הועברה השתלמות למורי החטיבות, ספרני בתי הספר, הכשרת הצוות לקריאה בקול בפני התלמידים, פרקים מתוך 3-5 ספרים במשך תקופה של עד חודשיים, הקריאה אף יכולה לעשות במסגרת הכיתתית גם ע"י ההורים ודמויות מוכרות בקהילה עפ"י החלטת בי"ס. 
בכל חטיבה התלמידים השתתפו בתחרות "קריאה בקול" עפ"י תוכנית קריאה בהתאמה לבית הספר ולשכבת הגיל שנבחרה. 
הספרייה הציבורית "בלפר" שהייתה שותפה לתהליך המרתק העוסק בקריאה ובתרבות הספר קיימה את התחרות העירונית בערב קריאה מענג ומהנה של 9 מתמודדים שגרמו לקהל הרבגוני שהגיע לשמוע: מנהלי בתי הספר, תלמידים, הורים וחברים לכיתה, "להרגיש את המילים בפה ולשמוע את הניגון באוזן".  
צוות השופטים בתחרויות : הגב' עופרה יבין – מפקחת ספריות בתי הספר, מר משה ליבה – רכז הפרויקט במט"ח, מר עופר תודר – מנכ"ל עריית רמלה ומר גילעד גולדמן – ר' מחלקת חינוך עיריית רמלה.  
השופטים התדיינו בתום התחרות בסוגיה של מי המנצחים בתחרות עפ"י קריטריונים שנקבעו מראש. ההחלטה הייתה קשה ומלאה התלבטויות קשות ולבסוף נפלה ההכרעה – מקום שלישי אורפז ברגפרוייד מהחטיבה עידנים, מקום שני: נועה קרוטרו מהחטיבה שחקים ובמקום הראשון גל ספורטס מהחטיבה שחקים. 
מט"ח העניקה לזוכים פרסים כספים לרכישת ספרים והפתיעה את הנוכחים מר משה ליבה שזימן את מנהלת החטיבה שחקים הגב' אילת בן עזרא והעניק לבית ספרה סך של 1,500 ₪ לרכישת ספרים לספריית בית הספר,בגין זכייתה של גל שהגיעה למקום הראשון כנציגת החטיבה.
גל ספורטס מהחטיבה "שחקים" תייצג את העיר רמלה ואת החטיבה בכנס הבינלאומי "שווה קריאה" העוסק באוריינות, בקריאת ספרים ובתרבות הספר בהקשר החינוכי והתרבותי שייערך בבנייני האומה בירושלים ב 21 בפברואר, ובפני אורחים ומרצים וחוקרים מהארץ ומהעולם. 
(כ 700 איש) גל תשתתף במופע קוראים בקול ביחד עם תלמידים אחרים שהשתתפו בפרויקט והגיעו למקום ראשון, בהנחיית קובי מחט (מערוץ הילדים). 
באמצעות התוכנית העשירו החטיבות בעיר את אוספי הספרייה ע"י מט"ח שהנפיקה שוברים לרכישת ספרים איכותיים.

ולסיום פנתה דניאלה לבקוביץ מנהלת הספרייה שרכזה את הפרויקט בעיר רמלה למנהלי החטיבות לאורחים ולילדים ואמרה " אני גאה בכם, בשמי ובשם הספרייה הציבורית "בלפר" והגורמים העירוניים על שהעמדתם את הקריאה ואת תרבות הספר על סדר היום החינוכי והתרבותי בעיר".